Вторник, 01.07.2025, 10:40
Приветствую Вас Гость | Регистрация | Вход

Научное сообщество "Гармония"

Меню сайта
Категории раздела
Новости [2]
Новости из жизни Новокаховской гимназии
Вход на сайт
Поиск
Календарь
«  Июль 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Архив записей
Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  • Статистика

    Онлайн всего: 1
    Гостей: 1
    Пользователей: 0
    статистика

    Сутність нейромаркетингу та його вплив на мозок сучасного покупця





    Сутність нейромаркетингу та його вплив на мозок сучасного покупця


    Виконав: Карнатовський Олександр Володимирович, учень 11 класу Новокаховської гімназії,
                             кандидат в дійсні члени МАН.
    Науковий керівник: Якименко Людмила Вікторівна, вчитель географії та економіки,
     вчитель вищої категорії

    Додаток:       1. Файловий менеджер - neuromarkenting-Karnatovcki.rar

            • Тези;
            • Буклет;
            • Презентація;
            • Джерела.

                                    2.  Презентація "Сутність нейромаркетингу та його вплив на мозок сучасного покупця"


    Нейромаркетинг - це новий напрямок маркетингу, головною відмінністю якого є різниця в методах визначення думки споживачів, де замість анкетування та опитування використовуються сучасні технології.


    Це поняття не так давно увійшло в нашу дійсність, тому питання його всебічного вивчення та правового забезпечення висунули його в число основних напрямків розвитку маркетингової політики. Знаючи нейрофізіологічні процеси реакцій головного мозку, маркетологи можуть ефективно впливати на всі п'ять органів чуттів людини, застосовуючи для цього позитивні подразники.


    Такий напрямок з'явився тоді, коли світ реклами остаточно переконався в тому, що анкетування з метою вивчення смаків та звичок покупців часто не несе в собі правдиву інформацію. Для вирішення цієї проблеми застосовують обладнання, що сканує мозок людини під час демонстрації товарів. Завдяки тому, що при контакті зі стимулами змінюється мозкова активність, можна зрозуміти, як людина сприймає той чи інший продукт. Даний науковий напрямок може дати відповідь на питання, яких товарів чекає покупець. Таке обґрунтування визначило вибір наукового дослідження і свідчить про актуальність даної теми.


    Цілі роботи:

    - показати, що нейромаркетинг - це сильний механізм маніпулювання споживачем, впливу якого практично неможливо протистояти;
    - обґрунтувати гідність нового наукового напрямку порівняно з традиційним маркетингом;
    - донести інформацію про результати досліджень молодим маркетологам, як керівництво по просуванню товарів.

    Для досягнення таких цілей в процесі дослідження ми поставили такі завдання:
    - розкрити сутність нейромаркетингу;
    - вивчити результати досліджень, отриманих в цій галузі;
    - показати силу впливу різних подразників на поведінку споживачів.
    Об'єктом дослідження стали нейрофізіологічні процеси, що відбуваються в мозку людини під час дії на нього різних емоційних подразників.


    Предметом дослідження ми визначили поведінку покупців, яка дає можливість зрозуміти механізм прийняття рішень за допомогою сучасного обладнання.


    Наукова новизна полягає у використанні прийомів нейромаркетингу для стимулювання продажів та збільшення потоку покупців. Приклади, які наведені в роботі, показують, що нейромаркетингові дослідження допомагають краще зрозуміти і вивчити поведінку людини, знизити існуючі негативні впливи на нього та зробити взаємодію між продавцем і споживачем більш гармонійною. Це можливо завдяки тому, що нейромаркетинг утворився на стику маркетингу, психології та нейронаук, увібравши в собі їх окремі елементи.


    Теоретичне та практичне значення: за допомогою нейромаркетингових досліджень продавці отримають достовірні відповіді про те, які емоції відчувають покупці при контакті з товарами, а також зможуть визначити їх переваги, що дасть їм можливість збільшити обсяги продажів.


    Концепцію нейромаркетингу розробили вчені Гарвардського університету в 1990-ті роки під керівництвом професора Джеррі Зальтмана. Його дослідження показали, що поведінкою людини керують складні нейрофізіологічні процеси емоційно-коркових реакцій, що виникають у головному мозку людини.


    Мета нової науки - зрозуміти процеси, що відбуваються в мозку людини і відкрити для всіх біологію покупок. В наш час провідним фахівцям у цій галузі стали доктор Джеммі Калверт і професор Річард Зільберштейн.


    Істотна перевага над класичним маркетингом нова наука отримала завдяки використанню методів, які здавна застосовувалися в медицині: магнітно-резонансна томографія (МРТ) та аналіз електричної активності головного мозку - електроенцефалограма (ЕЕГ).


    МРТ показує, які відділи мозку активуються для відповіді на сигнал, що посилається певним рекламним зображенням, звуком, запахом, тощо. Суть такого нововведення полягає в тому, що для отримання достовірної оцінки товару споживачем замість опитування, яке з багатьох причин не дає 100% достовірної інформації, вчені фактично «спілкуються» безпосередньо з мозком людини, якому не властиво сумніватися, приховувати факти, говорити двозначно, піддаватися тиску з боку співрозмовника або говорити те, що ви хочете від нього почути.


    Завдяки технології МРТ ми знаємо, як тісно взаємодіють органи чуттів людини: по звуку ми можемо подумки відтворити образ предмета, певний запах спонукає на спогади, а по картинці ми легко представимо смак, запах і тактильні відчуття. Для багатьох фахівців з реклами це стало справжнім відкриттям. Маркетинг стає більш технологічним і з часом трансформується в науку управління попитом.


    Нейромаркетинг дає інформацію про мимовільні реакції людини на дію емоційних подразників. При цьому у людини вимірюються: пульс, струми мозку, потовиділення, кров'яний тиск, рівень цукру в крові, напруга м'язів та інші показники. Будь-який зовнішній подразник: світло, звук, запах, колір - спочатку знаходять емоційний відгук в результаті мимовільної реакції в мозку, потім емоції перетворюються в усвідомленість, яка породжує переконання про доцільність покупки. Коротка мить, під час якої загадкове несвідоме панує над людським розумом і стала предметом пильної уваги науковців. Як це можна використовувати в торгівлі? За допомогою впливу на підсвідомому рівні на мозок людини певними характеристиками товару або різними подразниками.
    Ми підійшли до найголовнішого: нейромаркетинг - це такий набір механізмів, який дозволяє визначити, як піднести рекламу і сам товар так, щоб отримати найбільшу вигоду.
    Таким чином, розібравшись у біохімії емоційних реакцій покупців, продавці зможуть впливати не на один, а на всі органи чуття позитивними подразниками. Це можуть бути запахи, звуки, кольори, особлива викладка товарів, освітлення, комфортний температурний режим тощо. Завдяки нейромаркетинговим дослідженням, об'єднаним з фізіологією, можна впливати на людину таким чином, щоб вона зробила покупку товару, який зовсім не збиралася купувати. Було встановлено, якщо у великих магазинах або супермаркетах є власні хлібопекарні, то запах свіжоспечених хлібобулочних виробів, що розноситься по всьому приміщенню, викликає вироблення шлункового соку і змушує покупців розширити список куплених товарів. Окрім хлібних виробів на купівлю провокує запах цитрусових, шоколаду та кави. Якщо у речовому магазині пахне шкірою, то покупці на підсвідомому рівні сприймають це як асоціацію з якістю і багатством. Іноді замість натуральних продуктів використовують спеціальний спрей, який розпилюють по вентиляційних каналах.
    Завдяки вивченню зон мозку, які безпосередньо пов'язані з прийняттям рішень, було продемонстровано, що активація нейронів в цих зонах відбувається паралельно динаміці прийняття рішення. Частота імпульсів нейронів збільшується під час пред'явлення стимулу, досягаючи певного порогу. Даний часовий інтервал достовірно пророкує, який вибір буде зроблено.
    Таким чином, нейромаркетинг проливає світло на багато чинників, які змушують людей робити покупки. З плином часу використання нейромаркетингових технологій повністю витіснить опитування та анкетування, як нова ступінь еволюції в ринковій економіці, що дозволить у майбутньому визначати успіх чи провал продукту на ринку.