Вторник, 01.07.2025, 11:33
Приветствую Вас Гость | Регистрация | Вход

Научное сообщество "Гармония"

Меню сайта
Категории раздела
Новости [2]
Новости из жизни Новокаховской гимназии
Вход на сайт
Поиск
Календарь
«  Июль 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Архив записей
Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  • Статистика

    Онлайн всего: 1
    Гостей: 1
    Пользователей: 0
    статистика

    Використання нетрадиційних джерел енергії

    Відділення: хімія  і біологія
      Секція: Екологія

    Використання нетрадиційних джерел енергії та його значення для енергозбереження

    Роботу виконала:    Колесник Марія , учениця 11 - А класу  Гімназії НовокаховськоЇ міської ради
    Науковий керівник: Гайдучик Неля Андріївна

    Нова Каховка 2015 р.

     ЗМІСТ

     ВСТУП______3

     РОЗДІЛ 1.

     ОСНОВНА ЧАСТИНА_______  6

    1.1. Основні джерела енергії_______  6
    1.2. Непоновлювані джерела енергії_____   7
    1.3. Поновлювані джерела енергії__   9

    1.3.1. Сонячна енергія  ___  10
    1.3.2. Енергія вітру  ___ 12
    1.3.3. Гідроенергетика  ____13
    1.3.4. Порівняння поновлюваних та не поновлюваних
             енергоджерел _ 14

    1.4. Енергоспоживання і енергозбереження  __15

     РОЗДІЛ 2.

      ПРАКТИЧНА ЧАСТИНА_____________ 16

    2.1. Попереднє анкетування учнів по питанню збереження
         енергії_ 16

    2.2. Дослідження питання про найдоцільніше використання
      енергоджерел  _____   17

    2.3. Дослідження питання про економне використання
        води жителями міста___ 18

    2.4. Заключне анкетування учнів по питанню
          збереження енергії ____ 20

     ВИСНОВКИ____________________ 21

     СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ ________ 23

      ДОДАТКИ

    Рецензія

     на дослідницьку роботу  Колесник Марії

     «Використання нетрадиційних джерел енергії та його значення для енергозбереження»

             Робота  має велике практичне значення, так як ро­зумне використання ресурсів та енергії - одна з найболючіших проблем людства.  Ефективне використання енергії - ключ до успішного розв'язання екологічної проблеми. Отже, обрану Колесник Марією тему роботи безумовно слід визначити на сьогодні дуже актуальною.

    Автор роботи опрацювала багато важливих літературних джерел, провела практичні дослідження.

         Структура роботи зумовлена логікою дослідження, теоретична та   практична частини добре врівноважені.

    Автор роботи провела анкетування учнів з метою дослідження питання  збереження  енергії  в їх сім’ях, дослідила  питання про економне використання води жителями міста , склала  „ енергетичний паспорт” для квартир учнів гімназії та підрахувала витрачену енергію та затрачені на її виробництво енергоресурси ( природний газ), провела повторне  анкетування учнів з метою дослідження питання  збереження  енергії  в їх сім’ях після проведення практикумів.

    Робота має  практичне  значення, яке полягає в дослідженні автором  питання економного використання енергії учнями гімназії та їх сім’ями,  проведенні практикумів по енергозбереженню з учнями 10-11 класів , проведенні моніторингу,  як змінилось відношення учнів та членів їх сімей до питання раціонального використання енергоресурсів після проведення роз’яснювальної роботи. Автор  провів бесіди з учнями 8-х та 9-х класів гімназії про економне використання енергії.

     

    Викладач технологій                      Приштрома Олег Миколайович

    ВСТУП

    В основу сучасної економі­ки покладено використання енергетичних ресурсів, запаси яких вичерпуються і не віднов­люються. Але найбільше непо­коїть те, що сучасні способи ви­робництва енергії завдають не­поправної шкоди природі та лю­дині. Медики вважають, що здо­ров'я людей значною мірою за­лежить від стану навколишньо­го середовища.

             Уважно спостерігаючи за подіями в світі, ми знайдемо ба­гато таких прикладів. Отож, ро­зумне використання ресурсів та енергії - одна з найболючіших проблем людства. На  всіх  етапах  розвитку  суспільства вдосконалення техніки та створення нових знарядь праці супроводжувалися стрімким  зростанням видобутку енергії та освоєння її нових джерел. Більшість розвинутих країн посилено займається технологією нетрадиційних, або відновлюваних джерел енергії (ВДЕ)- Сонця, вітру, припливів, тепла землі тощо. Вони не можуть стати справжніми замінниками нафти, газу, вугілля чи ядерної енергії, а повинні використовуватися в поєднанні з традиційними. При цьому вони можуть відігрівати важливу роль для регіонів із сприятливими кліматичними та іншими умовами. Оцінка спеціалістів свідчать що більш чи менш широкого практичного застосування нетрадиційних джерел енергії   слід чекати на початку наступного тисячоліття.

    Головною причиною, що стримує розвиток відновлюваних джерел   енергії , виявляється необхідність високих капітальних затрат. Але жоден вид енергії не обходиться так дорого, як її недостача, що актуально сьогодні.

         Питанням розвитку енергетики надається першочергового значення, бо це не тільки головна проблема, але і важливий соціально-політичний аспект сучасного світу. Найбільш гостра проблема джерел. Щороку збільшення витрат енергії перевищує зростання населення Землі, і це є закономірним. Процес індустріалізації призводить до додаткових витрат енергії. Можна було б навести ще чимало прикладів, але висновок буде один: людству необхідно все більше та більше енергії, отримати яку за рахунок традиційних джерел в недалекому майбутньому буде важко чи взагалі неможливо. Отже, необхідно шукати інші варіанти енергетичного забезпечення цивілізації. [6]

             Актуальність нашого  дослідження.

    Ро­зумне використання ресурсів та енергії - одна з найболючіших проблем людства. На всіх рівнях сучасного суспільства необхідно терміново вжити заходів щодо попередження всесвітньої екологічної катастрофи.

    На Землі почалося глобальне потепління із-за  викидів до атмосфери  парникових газів, коли використовуються не поновлювані джерела енергії.

    Для уникнення екологічної катастрофи людству необхідна екологічно безпечна стратегія енергетичного розвитку.

    Ефективне використання енергії - ключ до успішного розв'язання екологічної проблеми. Один з ключових моментів у запобіганні екологічній катастрофи – енергозбереження.

    Мета дослідження. Підрахувати кількість енергії та енергетичних ресурсів, які затрачують жителі нашого міста протягом календарного року, провести практикуми з учнями гімназії по питанням енергозбереження. Порівняти як змінилося відношення учнів та їх сімей до економного використання  енергії після проведення роз’яснювальної роботи.

    Завдання дослідження.

    • Вивчити  основні джерела енергії на планеті
    • Дати поняття про поновлювані та не поновлювані джерела енергії та порівняти їх
    • Провести анкетування учнів з метою дослідження питання  збереження енергії  в їх сім’ях
    • Дослідити питання про економне використання води жителями міста
    • Скласти „енергетичний паспорт” для квартир учнів гімназії та підрахувати витрачену енергію та затрачені на її виробництво енергоресурси ( природний газ)
    • Провести повторне  анкетування учнів з метою дослідження питання  збереження енергії  в їх сім’ях після проведення практикумів.

    Структура  дослідження

    Науково-дослідницька  робота поділена на чотири частини: вступ, основна частина, практична частина, висновки.

    Об’єкт нашого дослідження:учні гімназії та їх сім*ї, жителі міста Нова Каховка та їх енергоспоживання.

    Методи дослідження:

    • робота з літературними джерелами,спостереження, моніторинг, аналіз, анкетування, інтерв’ювання.

             Необхідною стає заміна існуючих технологій на екологічно чисті, що гарантують виживання людству та збереження біосфери, так як енергетика загрожує екологічною катастрофою. Енергетика, що ґрунтується на спалюванні природних запасів вугілля, нафти, газу, урану стає пагубною для людства. Окрім того, запаси природних копалин та дешевого урану вичерпуються. Передбачається що до нинішнього року потреба щодо природних ресурсів сягне 25млрд.тонн, і прогнозується, що запасів хімічного палива людству вистачить на 150 років. Атомна енергетика, крім небезпеки експлуатаційного характеру, має невирішену проблему захоронення й утилізації ядерних відходів.

    Додаток:

    Архів – Колеснік.rar